Ranking najlepszych szczotek do włosów z włosia dzika - TOP 5!

Coraz więcej kobiet zaczyna świadomie podchodzić do kwestii pielęgnacji własnego ciała. Sprawdzają składy kosmetyków oraz stosują filtry chroniące skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Tych działań nie omijają również włosy, ponieważ według wielu stanowią wizytówkę przedstawicielek płci pięknej. Właściwa pielęgnacja pukli obejmuje stosowanie produktów zgodnych z potrzebami kosmyków, ale także szczotkowanie ich. W tej kwestii panie także stawiają na naturalne rozwiązania. Z tego względu coraz większą popularność zyskują szczotki do włosów z sierści dzika. Ich funkcjonalność i skuteczność sprawia, że to akcesorium jest chętnie wybierane przez kobiety, jednak nie każda z nich wie, który model wybrać. Aby podjąć decyzję, warto zapoznać się z poniższym rankingiem szczotek z włosia dzika.

5. Drewniana szczotka z włosia dzika Tek

Przygotowane zestawienie otwiera drewniana szczotka do rozczesywania włosów z dzika. Ten model włoskiej firmy Tek powinien zadowolić posiadaczki każdego rodzaju kosmyków bez względu na ich potrzeby czy porowatość. Jednak szczególnie docenią ją panie o delikatnych, kruchych puklach. Włosie dzika zostało przytwierdzone do naturalnego gumowego podkładu, a rękojeść powstała z drewna jesionu pochodzącego z włoskich lasów. Co ciekawe, każdy egzemplarz wychodzi spod rąk włoskich rzemieślników pracujących w mediolańskim warsztacie należącym do marki Tek. Dzięki temu ta szczotka łączy w sobie skuteczność z kunsztem włoskiego rękodzieła.

4. Szczotka z włosiem dzika czarna Bioelixire

Na czwartym miejscu zestawienia pojawiła się czarna szczotka do włosów z sierści dzika marki Bioelixire. Jej konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby główka była miękka i doskonale dopasowywała się do kształtu głowy użytkowniczki, a zarazem cechowała się wytrzymałością na czynniki mechaniczne podczas szczotkowania. Dzięki temu doskonale sprawdza się w trakcie codziennego rozczesywania kosmyków. Taka konstrukcja zapobiega także łamaniu, ciągnięciu czy wyrywaniu włosów. Natomiast sierść dzika pozwala ujarzmić rozwiane pukle, wygładzając je i nadając im pięknego, zdrowego połysku.

3. Szczotka do włosów z włosia dzika Poniks DS105

Pierwsze miejsce na podium prezentowanego zestawienia zdobyła szczotka z włosia dzika stworzona przez markę Ponik’s Professional. Model DS105 doskonale sprawdzi się w przypadku wyjątkowo niepokornych kosmyków ze względu na połączenie nylonowych włókien z sierścią dzika. Pneumatyczna szczotka stanowi profesjonalne narzędzie do pielęgnacji, dlatego mogą z niej korzystać fryzjerzy i styliści. Model zaprojektowany przez Ponik’s Professional nie elektryzuje włosów, wygładza je i dodaje im objętości, a równocześnie zapewnia masaż głowy poprawiający jej ukrwienie, co przyspiesza rozwój nowych cebulek.

2. Szczotka z włosiem dzika średnia Olivia Garden Fingerbrush Tropical Mint

Drugie miejsce zaraz za faworytem zajęła szczotka od renomowanej firmy Olivia Garden. Fingerbrush to prawdziwy bestseller wśród wszystkich kobiet, które bardzo poważnie podchodzą do pielęgnacji kosmyków. Ta szczotka do rozczesywania włosów z dzika sprawdzi się w przypadku mokrych, jak i suchych pukli. Korpus został zaprojektowany w taki sposób, aby dopasowywał się do kształtów głowy. Połączenie naturalnego włosia dzika z nylonowymi włoskami zapewnia doskonałe efekty w trakcie codziennego rozczesywania, jak i tworzenia wymyślnych fryzur. Dodatkowo piękny, miętowy kolor jeszcze bardziej zachęca do użycia Fingerbrusha.

1. Szeroka szczotka z włosiem dzika Olivia Garden Ceramic + ion XL Boar L

W rankingu najlepszych szczotek z włosia dzika niezaprzeczalnie króluje marka Olivia Garden. Model Supreme Boar znajdujący się na pierwszym miejscu odznacza się jonizacją, dzięki czemu korzystanie z niego zapewnia w pełni gładkie i doskonale rozczesane pukle. Szczotka ta w żaden sposób nie podrażnia skóry głowy oraz skutecznie zamyka łuski włosów. Miękka, jonizowana poduszka sprawia, że kosmyki w mniejszym stopniu się elektryzują, a jej spory rozmiar pozwala na ujarzmienie każdych, nawet gęstych, grubych oraz długich pukli. Ta szczotka do włosów z włosia dzika to doskonały wybór dla każdej włosomaniaczki.