baner

Pielęgnacja twarzy

Dbanie o kondycję skóry jest konieczną inwestycją. To, jak ją traktujemy będzie miało wpływ na nasz wygląd i zdrowie. Genetyczne predyspozycje oczywiście mają wpływ na wygląd skóry, ale decydujące znaczenie mają warunki środowiskowe, styl życia, dieta i korzystanie z produktów składających się z wątpliwej jakości składników, które są odpowiedzialne za szybkie starzenie się skóry i niezdrowy wygląd.
 
Skóra jest największym organem widocznym dla wszystkich, a kiedy się starzeje , jest to dobrze widoczne. Choć nie możemy zatrzymać procesu starzenia, z pewnością możemy go zwalniać i wyglądać młodziej o wiele dłużej. To tylko kwestia decyzji, dyscypliny i wiedzy. Podejmując właściwą pielęgnację możliwe jest zapobieganie uszkodzeniom skóry. Korzystanie z antyoksydantów, aminokwasów, witamin, minerałów i olejów roślinnych, przyczyni się zarówno do ochrony i odbudowy komórek, jak i do zdrowego wyglądu skóry.
Zacznijmy od początku. Oczyszczanie twarzy to obowiązek przynajmniej dwa razy dziennie, aby usunąć makijaż, brud i resztki martwych komórek z powierzchni skóry, bez jej uszkadzania, działania drażniącego lub wysuszającego.
Każdy produkt, który się nakłada na skórę daje jakiś efekt. Kiedy wybieramy produkty do oczyszczania i pielęgnacji, głównym kryterium powinno być to, czy składniki, które tworzą produkt są bezpieczne dla skóry.
 
Co to oznacza?
Tylko takie składniki, które są podobne do tych występujących w skórze lub nawet lepiej, identyczne z nimi, mogą przyczynić się do dobrej pielęgnacji, nie wywołując podrażnień i alergii.
Inne składniki, niespełniające tych kryteriów, nie powinny mieć kontaktu ze skórą. Składniki, które zdecydowanie nie mogą znajdować się w produktach do oczyszczania i pielęgnacji, to: parabeny (konserwanty chemiczne) sztuczne barwniki, chemiczne substancje zapachowe i oleje mineralne.
 
Wszystkie z wymienionych, będą powodować wysuszanie i podrażnianie skóry, a nawet alergie. Niektóre z obcych dla skóry składników, odnajdowane są w komórkach rakowych skóry.

 

Oczyszczanie skóry trądzikowej

Głęboki Peeling

Głęboko oczyszczający zabieg dla skóry z trądzikiem

Delikatny peeling w połączeniu z maseczką kremową usunie martwe komórki z powierzchni skóry. Maseczka kremowa lub maseczka z cynkiem daje wyjątkowo dobre efekty.
Multiaktywne liposomy Manuka, Tea Tree i Lawenda wnikają głęboko w skórę, oczyszczają ją i odkażają, docierając do źródła problemu. Ampułka Herb Vital z bazylią i rumiankiem przynosi spokój, koi i dezynfekuje skórę. Delikatny fluid z multiwitaminami kończy zabieg głębokiego oczyszczania dając widoczną poprawę stanu skóry i przynosząc pewność siebie.
język polski          Dr. Baumann Polska © 2010
Dr. Baumann na świecie: